Ֆրանսիայում մոտ 2 հազ ստուգայցի ընթացքում 210 հոգու են ձերբակալել
Նոյեմբերի 13–ին Փարիզի ահաբեկչությունների կապակցությամբ երկրում արտակարգ դրություն հաստատելուց հետո ոստիկանության աշխատակիցները մոտ 2 հազ ստուգայց են իրականացրել։ Այս մասին, «NBC»–ի փոխանցմամբ, ասել է Ֆրանսիայի վարչապետ Մանուել Վալսը։
Նրա խոսքերով՝ ստուգայցերի արդյունքում ձերբակալվել է 210 մարդ, և առգրավվել 300 միավոր զենք։ Վալսը նշել է, որ նման ցուցանիշները պատահականություն չեն և լուրջ կասկածների առիթ են տալիս։
Ավելի վաղ էլ հաղորդվել էր, որ Ֆրանսիայի իշխանությունները չեն բացառում երկրում արտակարգ դրության երկարացումը։

После терактов во Франции провели около 2 тысяч рейдов и 210 задержаний
После введения во Франции режима ЧС из-за террористических атак в Париже 13 ноября сотрудники полиции провели более 2 тыс. рейдов, заявил премьер-министр страны Мануэль Вальс, передает «Gazeta.ru».
По его словам, в результате более чем 210 задержаний было изъято около 300 единиц оружия.
Он отметил, что подобные показатели «не оставляют места случайностям» и дают повод для серьезных подозрений.
Ранее сообщалось, что власти Франции не исключают продления режима ЧС.