Իրանում ձերբակալվել է «Իրանի ազատության կազմակերպության շարժման» առաջնորդը
Իրանի անվտանգության ուժերը ուրբաթ օրը ձերբակալել են արգելված՝ «Իրանի ազատության կազմակերպության շարժման» առաջնորդ Էբրահիմ Յազդիին։ Նա իր տեղակալ Հաշեմ Սաբբաղյանի հետ ձերբակալվել է ուրբաթ երեկոյան Սպահան քաղաքում։
Էբրահիմ Յազդին Իրանի նախկին հոգևոր առաջնորդ Իմամ Հոմեյնիի խորհրդականն էր, 1979թ. շահի գահընկեցությունից հետո զբաղեցրել է ԻԻՀ արտաքին գործերի առաջին նախարարի պաշտոնը։

В Иране арестован лидер «Движения за свободу Ирана»
Силы безопасности Ирана арестовали в пятницу Эбрахима Йазди - лидера запрещенной организации «Движение за свободу Ирана». Эбрахим Йазди был арестован поздно вечером в пятницу в городе Исфахан вместе со своим заместителем Хашемом Саббаггианом.
Йазди был советником бывшего верховного духовного руководителя Ирана Имама Хомейни. После свержения шаха в 1979 году он занимал пост первого министра иностранных дел Ирана.