ԱՄՆ բանակային ստորաբաժանումները Թուրքիայից մտել են Սիրիա (լուսանկար)
ԱՄՆ բանակի 50 զինծառայող Թուրքիայից անցել է Սիրիայի սահմանը և զբաղեցրել սիրիական Այն–Ալ–Արաբ քաղաքը։ Այս մասին հայտնում է «РИА Новости»–ն՝ «Ալ–Մայադին» հեռուստաալիքին հղումով։
Ըստ տեղեկությունների՝ զինվորականները թուրք–սիրիական սահմանը հատել են «Բայնար» հսկիչ անցագրային կետից, նրանց մի մասը հասել է Ղամիշլի քաղաք։
«Մոտ 50 ամերիկացի զինվոր և սպա է ժամանել Այն–Ալ–Արաբ՝ ԻՊ դեմ պայքարում քրդերին աջակցելու նպատակով»,–ասվում է տեղեկատվությունում։

50 военнослужащих армии США перешли границу Сирии из Турции и заняли сирийский город Эйн-Аль-Араб. Об этом сообщает РИА «Новости» со ссылкой на телеканал «Аль-Маядин». По данным агентства, военные перешли КПП на турецко-сирийской границе.
«Прибыли около 50 солдат и офицеров-американцев в Эйн-Аль-Араб для поддержки курдов в борьбе с ИГ», – говорится в сообщении.
По данным ТВ, военнослужащие армии США перешли турецко-сирийскую границу через КПП «Байнар», часть солдат уже добралась до города Камышли.
Подразделения армии США вошли в Сирию из Турции