Ֆրանսիայում հայտնաբերվել է բջջային հեռախոս, որը, երթադրվում է՝ պատկանել է Փարիզի ահաբեկիչներից մեկին։ Այս մասին հայտնում է «Reuters»–ը՝ «CNN»–ին հղումով։
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ հեռախոսում հաղորդագրություն է հայտնաբերվել, որում կոչ է արվել պատրաստ լինել գրոհների իրականացմանը։
Ավելի վաղ էլ հաղորդվել էր, որ Ֆրանսիայի ոստիկանությունը հրապարակել է Փարիզի ահաբեկչությունների մասնակիցներից մեկի լուսանկարը։ Իշխանությունները հետախուզման մեջ են հայտարարել երկրորդ ենթադրյալ ահաբեկչին։
Գտնվել է Փարիզի ահաբեկիչներից մեկի բջջայինը

Обнаружен мобильный телефон одного из исполнителей терактов в Париже
Обнаружен мобильный телефон, которым предположительно пользовался один из террористов во время терактов в Париже, сообщает «Reuters» со ссылкой на CNN.
По данным телеканала, в телефоне было обнаружено текстовое сообщение с обозначением готовности к проведению атак.
Ранее сообщалось, что полиция Франции опубликовала фотографию одного из исполнителей терактов в Париже. Власти Франции объявили в розыск второго подозреваемого в участии в терактах в Париже.