Պուտինը հանձնարարել է Հայաստանի հետ ՀՕՊ համակարգերի վերաբերյալ համաձայնագիր կնքել
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հանձնարարել է Հայաստանի հետ կովկասյան տարածաշրջանում միացյալ հակաօդային պաշտպանական համակարգեր ստեղծելու վերաբերյալ համաձայնագիր ստորագրել։
«Ընդունել ՌԴ կառավարության առաջարկը՝ ՌԴ և ՀՀ միջև կոլեկտիվ անվտանգության կովկասյան տարածաշրջանում միացյալ տեղական հակաօդային պաշտպանական համակարգեր ստեղծելու հարցով համաձայնագիր ստորագրելու վերաբերյալ»,–ասվում է փաստաթղթում։
Բացի այդ, ՌԴ ՊՆ–ին հանձնարարվել է ՌԴ ԱԳՆ–ի մասնակցությամբ բանակցություններ անցկացնել հայկական կողմի հետ և Ռուսաստանի անունից ստորագրել համաձայնագիրը։

Путин распорядился подписать с Арменией соглашение по системе ПВО
Президент России Владимир Путин распорядился подписать соглашение с Арменией о создании Объединенной региональной системы ПВО в Кавказском регионе, сообщает РИА «Новости».
«Принять предложение правительства Российской Федерации о подписании соглашения между Российской Федерацией и Республикой Армения о создании Объединенной региональной системы противовоздушной обороны в Кавказском регионе коллективной безопасности», – говорится в документе.
Также Минобороны РФ поручено провести с участием МИД РФ переговоры с армянской стороной и подписать от имени России соглашение.