Ստեփանավանի օդանավակայանում ռուսական ուղղաթիռները հերթապահություն կիրականացնեն
Այսօր ՀՀ ԱԺ–ում 2016թ. պետական բյուջեի քննարկման ժամանակ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարար ԱրմենԵրիցյանը հայտնել է, որ Ստեփանավանիօդանավակայանիշինարարականաշխատանքներըկավարտվեն 2016թ.:
Նա նաև նշել է, որ ռուս գործըկերների հետ պայմանավորվել են օդանավակայանում ծանր ուղղաթիռներ տեղակայելու մասին։
–ԽոսքըՄԻ-24-ի, ԿԱ-72-իմասին է: Պայմանավորվելենք, որօդանավակայանումհերթապահությունենանելուայդուղղաթիռները։ Այստեղիցծառայությունկիրականացնեն։ Իսկթեթևուղղաթիռներիներգրավմանուղղությամբլուրջաշխատանքներենտարվումինչպեսռուս, այնպեսէլշվեյցարացիևֆրանսիացիգործընկերներիհետ,- ասել է Երիցյանը:
Այսօր ՀՀ ԱԺ–ում 2016թ. պետական բյուջեի քննարկման ժամանակ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Երիցյանը հայտնել է, որ Ստեփանավանի օդանավակայանի շինարարական աշխատանքները կավարտվեն 2016թ.:
–Խոսքը ՄԻ-24-ի, ԿԱ-72-ի մասին է: Պայմանավորվել ենք, որ օդանավակայանում հերթապահություն են անելու այդ ուղղաթիռները։ Այստեղից ծառայություն կիրականացնեն։ Իսկ թեթև ուղղաթիռների ներգրավման ուղղությամբ լուրջ աշխատանքներ են տարվում ինչպես ռուս, այնպես էլ շվեյցարացի և ֆրանսիացի գործընկերների հետ,- ասել է Երիցյանը:

Российские вертолеты будут дежурить в аэропорту Степанавана
Строительные работы аэропорта Степанавана будут завершены в 2016 году. Об этом во время обсуждения в НС госбюджета на 2016 год заявил министр по территориальному управлению и ЧС Армении Армен Ерицян.
Он также отметил, что с российскими коллегами достигнута договоренность о размещении в новом аэропорту ударных вертолетов
«Речь идет о Ми-24 и Ка-72. Мы договорились о том, что эти вертолеты будут проводить там дежурство», – подчеркну Армен Ерицян, добавив, что по поводу внедрения легких вертолетов проводятся серьезные работы как со стороны российских партнеров, так и со стороны коллег из Швейцарии и Франции.