Մոսկվայի նոր քաղաքապետը կարող է լինել Վլադիմիր Կոժինը
Ռուսաստանի նախագահի գործերի կառավարման ղեկավար Վլադիմիր Կոժինը կարող է լինել Մոսկվայի նոր քաղաքապետը։ Նրա թեկնածությանն արդեն համաձայնություն է տվել Ռուսաստանի ղեկավարությունը։
Այս մասին հաղորդել են ռուսական լրատվամիջոցները։
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ նախագահական վարչակազմի հանդիպմանը քննարկվել են նաև կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Սերգեյ Սոբյանինի, զինված ուժերի նախարար Անատոլի Սերդյուկովի, Հյուսիսային Կովկասում նախագահի ներկայացուցիչ Ալեքսանդր Խլոպոնինի, Նախագահի վերահսկողական ծառայության ղեկավար Կոնստանտին Չույչենկոյի և նախագահական վարչակազմի ղեկավարի տեղակալ Ալեքսանդր Բեգլովի թեկնածությունները։

Начальник управления делами президента России Владимир Кожин может стать новым мэром Москвы. Его кандидатуру уже согласовало руководство России. Об этом сообщают российские СМИ.
По словам источника, на совещании президентской администрации рассматривались также кандидатуры главы аппарата правительства Сергея Собянина, министра обороны Анатолия Сердюкова, представителя президента на Северном Кавказе Александра Хлопонина, начальника Контрольного управления президента Константина Чуйченко, первого зампреда правительства РФ Игоря Шувалова и замглавы президентской администрации Александра Беглова.
Новым мэром Москвы может стать Владимир Кожин