Հայաստանը ներկայացնելու է սամբոյի եվրոպայի չեմպիոն ստեփանակերտցի Աշոտ Դանիելյանը
2010թ. հոկտեմբերի 1-ից 4-ը Մոսկվայի Իվան Յարիգինի անվան ըմբշամարտի պալատում կկայանա սպորտի վաստակավոր վարպետ, աշխարհի հնգակի չեմպիոն, ՌԴ դաշնային խորհրդի անդամ, գեներալ Ասլամբեկ Ասլախանովի անվան սամբոյի 9-րդ միջազգային մրցաշարը, որը հանդիսանում է Աշխարհի գավաթի փուլերից մեկը:
Այս տարի մրցաշարին կմասնակցի ավելի քան 25 երկիր ներկայացնող շուրջ 300 մարզիկ: Հայաստանի Հանրապետության պատիվը կպահի 2010թ. Մարտական սամբոյի եվրոպայի չեմպիոն, աշխարհի առաջնություների բազմակի մրցանակակիր, ստեփանակերտցի Աշոտ Դանիելյանը:
Հավելենք, որ մրցաշարը կազմակերպել են Ռուսաստանի սամբոյի ֆեդերացիան, Մոսկվայի սամբոյի ֆեդերացիան, ՌԴ իրավապաշտպան մարմինների և հատուկ ծառայությունների աշխատակիցների ասոցիացիան, որը գլխավորում է գեներալ Ասլամբեկ Ասլախանովը:

Армению представит чемпион Европы по боевому самбо 2010 года Ашот Даниелян из Степанакерта
С 1-го по 4 октября 2010 года в Москве во Дворце борьбы им. Ивана Ярыгина состоится этап Кубка мира - Девятый Международный турнир по самбо на призы заслуженного мастера спорта, пятикратного чемпиона мира, члена Совета Федерации РФ, генерала Асламбека Аслаханова.
В этом году, на ковер выйдет около 300 спортсменов более чем из 25 государств.
На этапе Кубка мира Республику Армения представит Чемпион Европы по боевому самбо 2010 года, многократный призер Чемпионатов Мира Ашот Даниелян из Степанакерта.
Организаторы турнира - Всероссийская Федерация самбо, Федерация самбо Москвы и Ассоциация работников правоохранительных органов и спецслужб, Президентом которой, является генерал Асламбек Аслаханов.