ՌԴ նախագահ ՎլադիմիրՊուտինին շատ է դուր եկել իր արգենտինուհի պաշտոնակցի պարը Բուենոս Այրեսի նահանգապետի նախընտրական արշավի ժամանակ։ Այս մասին հայտնում է «Россия 24» հեռուստաընկերությունը:
ՔրիստինաՖիշերի հետ տեսախորհրդակցության ժամանակ Պուտինն ասել է. «Դուքզարդարեցիքքաղաքականլանդշաֆտը: Հոյակապէիքպարում՝ամբողջովինարգենտինականոճիմեջ»,- ասել է Պուտինը երկու երկրների դիվանագիտական հարաբերություններին նվիրված տեսախորհրդակցության ժամանակ:
«Հոյակապ էիք պարում». Պուտինն՝ Արգենտինայի նախագահին (տեսանյութ)
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին շատ է դուր եկել իր արգենտինուհի պաշտոնակցի պարը Բուենոս Այրեսի նահանգապետի նախընտրական արշավի ժամանակ։ Այս մասին հայտնում է «Россия 24» հեռուստաընկերությունը:
Քրիստինա Ֆիշերի հետ տեսախորհրդակցության ժամանակ Պուտինն ասել է. «Դուք զարդարեցիք քաղաքական լանդշաֆտը: Հոյակապ էիք պարում՝ ամբողջովին արգենտինական ոճի մեջ»,- ասել է Պուտինը երկու երկրների դիվանագիտական հարաբերություններին նվիրված տեսախորհրդակցության ժամանակ:

Путин похвалил президента Аргентины за танец (видео)
Президент России Владимир Путин похвалил танец своего аргентинского коллеги Кристины Фернандес де Киршер, исполненный на предвыборной акции губернатора Буэнос-Айреса. Разговор двух лидеров показал телеканал «Россия 24».
«Вы украсили политический ландшафт», – сказал Путин во время видеоконференции, посвященной годовщине установления дипотношений между двумя странами.
«Вы замечательно это делали! И очень изящно и, думаю, абсолютно в аргентинском стиле», – заметил он.
Отмечается, что в течение пятнадцати минут лидеры обсуждали торгово-экономическое взаимодействие и успехи в энергетической сфере.