ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովի կինը՝ գեղասահորդուհի Տատյանա Նավկան, անդրադարձել է Պեսկովի դստեր՝ Ելիզավետայի՝ Քսենյա Սոբչակի հետ հարցազրույցին։
«Ես տեսել եմ այդ հարցազրույցը։ Իհարկե, բավական անվայելուչ էր նրան նման հարցեր տալը։ Աղջիկը պարզապես շփոթվեց. ծանր է տանում»,– Նավկայի խոսքերն է մեջբերում «Собеседник»–ը։
Նշենք, որ Դմիտրի Պեսկովի ավագ դուստրը՝ Ելիզավետան, ի պատասխան Քսենյա Սոբչակի հարցի՝ ասել էր, որ իր հոր և Նավկայի հարսանիքը չի կայացել։ Նրա խոսքերով՝ ցանկացած լուսանկար էլ կարելի է կեղծել, ավելացնել դեկորացիաներ, մարդկանց զուգել–զարդարել։
«Օգտվել նման առիթից, երբ երեխան զգացմունքների ազդեցության տակ է, հանցավոր եմ համարում։ Նորմալ, խելացի մարդուն դա հասկանալի է, իսկ չարախոսները թող քննարկեն, եթե ուզում են. ես չեմ կարող դա արգելել։ Ես հույս ունեմ և հավատում եմ, որ Լիզան կմեծանա և ինքնուրույն ամեն բան կհասկանա»,–ասել է Նավկան։
«Газете.Ru»–ին տված հարցազրույցում էլ Ելիզավետան ասել էր, որ ճիշտ չի համարում հանդիսություններին մասնակցելը և ձգտում է չքննարկել իր հոր և Նավկայի հարաբերությունները։
Հիշեցնենք, որ Պեսկովի և Նավկայի հարսանեկան տոնակատարությունը կայացել է Սոչիում օգոստոսի 1–ին։
Նավկան մեկնաբանել է Պեսկովի դստեր հարցազրույցը

Навка прокомментировала интервью с дочерью Пескова
Татьяна Навка прокомментировала интервью с дочерью пресс-секретаря президента России Елизаветой Песковой, передает «Собеседник».
«Интервью это я видела. Конечно же, это было чрезвычайно некорректно – задавать ей такие вопросы. Девочка просто запуталась, тяжело переживает», – заявила Навка.
В интервью старшая дочь Дмитрия Пескова Елизавета в ответ на вопрос Ксении Собчак заявила, что свадьбы Пескова и Навки не было. По ее словам, «любые фотографии можно подделать, можно сделать декорации, можно нарядить людей».
«Пользоваться этой ситуацией, когда ребенок находится под влиянием эмоций, считаю преступным. Нормальному, умному человеку это понятно, а злопыхатели пусть обсуждают, раз им так хочется, я не могу это запретить. Я надеюсь и верю, что Лиза вырастет, сама все осознает и во всем разберется», – прокомментировала Навка.
В интервью «Gazeta.ru» Елизавета Пескова рассказала, что «считает неправильным участвовать в торжествах» и «старается не обсуждать отношения» Пескова и Навки.
Напомним, что церемония бракосочетания Пескова и Навки прошла в Сочи 1 августа.