Հոմս նահանգում Սիրիայի կառավարական զորքերը զանգվածային գործողություն են սկսել։ Այս մասին հայտնում է «gazeta.ru»-ն՝ վկայակոչելով ռազմական աղբյուրի։
Նշվում է, որ արդեն իսկ հաջողվել է ազատագրել Հալդիե գյուղը և դրա հարևանությամբ գտնվող բնակավայրը:
Ավելի վաղ տեղեկացվել էր, որ Սիրիայի բանակը զինյալներից ազատագրել է Համա նահանգում 5 գյուղ և փոքր քաղաք, ինչպես նաև Իդլիբի մոտ գտնվող Քին հովիտը։
Հոմսում սիրիական բանակն անցել է լայնածավալ գործողությունների

В Сирии правительственные войска начали масштабную военную операцию на севере провинции Хомс, сообщает РИА «Новости» со ссылкой на военный источник.
Отмечается, что уже освобождены деревня Хальдийе и соседнее с ней поселение.
Ранее сообщалось, что армия Сирии освободила от боевиков еще пять сел и небольших городков в провинции Хама, а также долину Кын в 25 км от Идлиба.
В провинции Хомс началась военная операция сирийской армии