Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի օրը հայտնի է
Սերժ Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեն 2015 թվականի դեկտեմբերի 6-ին նշանակելու մասին։ Սարգսյանի մամուլի ծառայությունից տեղեկացնում են, որ այդ հրամանագրում ասվում է.
«Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 111-րդ հոդվածի 2-րդ և 5-րդ մասերով, հիմք ընդունելով «Հանրաքվեի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 7-րդ հոդվածի 6-րդ մասը և Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության փոփոխությունների նախագիծը հանրաքվեի դնելու վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի նախաձեռնությանը Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի կողմից տրված համաձայնությունը` ո ր ո շ ու մ ե մ.
1. Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեն նշանակել 2015 թվականի դեկտեմբերի 6-ին:

Референдум по конституционным изменениям пройдет 6 декабря
Серж Саргсян подписал указ о назначении референдума по конституционным изменениям на 6 декабря 2015 года. В тексте указа отмечается:
«Руководствуясь 2 и 5 частями статьи 111 Конституции Республики Армения, приняв за основу часть 6 статьи 7 Закона Республики Армения «О референдуме» и согласие Национального собрания Армении инициативе президента РА о вынесении проекта Конституционных реформ на референдум,
постановляю:
1. Референдум по Конституционным изменениям Республики Армения назначить на 6 декабря 2015 года.
2. Данный указ входит в силу со следующего дня, после его официальной публикации».