Հայաստանում հոկտեմբերի 19-20-ը անցկացվելու է Եվրոպայի խորհրդի ժողովրդավարության խորհրդաժողովը։
Միջոցառմանը մասնակցելու են նաև Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Տուրբերն Յագլանդը, ԵԽԽՎ նախագահ Մովլութ Չավուշօղլուն և Մարդու իրավունքների հարցերով Եվրոպայի խորհրդի հանձնակատար Թոմաս Համերբերգը, ովքեր հանդես կգան ելույթներով։
Բացի դրանից, խորհրդաժողովին կմասնակցեն նաև տեղական և տարածաշրջանային իշխանությունների կոնգրեսի նախագահ Յան Միկալեֆը, ԵԽԽՎ պատգամավորներ, Հայաստանի կառավարության բարձրաստիճան պաշտոնյաներ և օտարերկրյա լրագրողներ։
Մովլութ Չավուշօղլուն կժամանի Երևան

В Армении 19-20 октября пройдет Демократический форум Совета Европы «Демократия во имя будущего».
В связи с мероприятием Ереван посетят генеральный секретарь Совета Европы Турбьерн Ягланд, председатель ПАСЕ Мевлют Чавушоглу и комиссар Совета Европы по правам человека Томас Хаммарберг, которые выступят на форуме с речью.
Кроме того, в форуме примут участие председатель Конгресса местных и региональных властей Ян Микаллеф, депутаты ПАСЕ, высокопоставленные чиновники армянского правительства, иностранные журналисты.
Мевлют Чавушоглу прибудет в Ереван