Վարչապետը որ Տիգրան Սարգսյանը չլիներ՝ պեդոֆիլն էլ նրա խորհրդականը չէր լինի
Երբ տեղեկացա այն մասին, որ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի նախկին խորհրդական Սերոբ Տեր-Պողոսյանը կասկածվում է պեդոֆիլյայի (մանկապղծության) մեջ՝ հիշեցի Լեո Տաքսիլի «Սրբազան ավազակաորջը» ստեղծագործությունը, ուր ներկայացված էր կաթոլիկ եկեղեցու ներսում առկա հոռի բարքերն ու եկեղեցական սպասավորների այլասերվածությունը։
Ինչպես հայտնի է, Տիգրան Սարգսյանը, կառավարությունը գլխավորելուց զատ, մի քիչ էլ «տերտերություն» է անում Հայ Առաքելական եկեղեցու Արարատյան թեմում՝ տխրահռչակ Նավասարդ Կճոյանի ընկերակցությամբ։
Վարչապետը սիրում է հանրությանը ներկայանալ որպես բարեպաշտ ու աստվածավախ մարդ։ Եվ ահա այդ «աստվածավախի» ու «բարեպաշտի» կողքին հայտնվել էր պեդոֆիլը, ով ի պաշտոնե տարատեսակ խորհուրդներ է տվել Տ. Սարգսյանին։
Հետաքրքիր է, թե ի՞նչ թեմաներով են պարբերաբար մտքեր փոխանակել Սերոբն ու  «Հայկական աշխարհի» ճարտարապետը, և իր խորհրդականի ասածների հատկապես ո՞ր մասն է ընկալել ու կյանքի կոչել մեր «տիրացուն»։
Չեմ ուզում հավատալ այն տարածված լուրերին, որ Տիգրան Սարգսյանը նույնպես պեդոֆիլ հակումներ ունի։ Կարծում եմ, որ դրանք չար ու թունավոր, և ամենակարևորը՝ կեղծ  լուրեր են, բայց շատ խորհրդանշական էր, որ հենց Տիգրան Սարգսյանի՛ խորհրդականը պետք է պեդոֆիլ դուրս գար։ Այստեղ տեղին է հիշել ժողովրդական խոսքերը. գողը տնից որ չլիներ՝ եզը երդիկից չէին հանի կամ չի լինում ծուխ առանց կրակի։ Ինչևէ։
Նկատենք, որ անկախ նրանից, թե ինչեր են խոսում վարչապետի մասին և ինչ լուրեր են շրջանառվում ԿԲ նախկին ղեկավարի շուրջ, նրա վարած տնտեսական քաղաքականությունը յուրօրինակ պեդոֆիլյայի դրսևորում է մեր երիտասարդ պետության հանդեպ։
Եթե օբյեկտիվ լինենք, ապա պետք է արձանագրենք, որ տիգրանսարգսյանական կառավարումը ավելի քննադատելի է, քան տարատեսակ սերոբների պեդոֆիլ վարքագիծը, քանի որ առաջինի գործունեության պարագայում տուժողների քանակն անհամեմատ շատ է։
Օրինակ՝ քրեական օրենսգրքում տարբերակված է մեկ մարդ սպանողի և մասսայական սպանություն իրականացնողի  պատժի չափը։ Ասել կուզի՝  վարչապետի և  Սերոբի (քիչ էր մնում գրեի՝ Տրիստանի և Իզոլդայի) գործունեությունը քննադատելիս պետք է տարբերակել տուժողների քանակի ու շրջանակների հարցը։ Սերոբի պարագայում ունենք մի քանի դեռահասների պղծում, իսկ վարչապետի կառավարման տարիներին հարյուրավոր կամ նույնիսկ հազարավոր երեխաներ են շատ ավելի վատ վիճակում հայտնվել՝ չհաշված նրանց ծնողները։
Սերոբների արածը նողկալի է և պետք է խստագույն ձևով դատապարտվի, բայց ի՞նչ անենք տնտեսական «մանկապիղծների» հետ, ովքեր մի ողջ հասարակության վրա են իրենց հոգեկան  շեղումները տարածում։ Ասելս այն է, որ Տիգրան Սարգսյանի վարած տնտեսական քաղաքականության ֆոնին Սերոբ Տեր-Պողոսյանը անմեղ գառնուկ է (մեղա՜, մեղա՜)։
Հ.Գ.։ Երբ Google–ով որոնում ես Տիգրան Սարգսյանին, որպեսզի նրա նկարը գտնես, միաժամանակ գալիս է նաև Սերոբ Տեր–Պողոսյանի նկարը։ Այսինքն՝ «դաժե» ինտերնետում նրանք այլևս միասին են ներկայացված։ Դե  Google–ը հազար տարվա «վոժդ» ա, մի բան գիտի, որ Սերոբին ու վարչապետին մի էջի վրա ա ցույց տալիս ...

Если бы премьером был не Тигран Саркисян, то педофил советником б не стал
Когда узнал, что бывший советник премьер-министра РА Тиграна Саркисяна Сероб Тер-Погосян подозревается в педофилии, то вспомнил произведение Лео Таксиля «Священный вертеп», в котором были представлены ужасные нравы внутри Католической церкви и извращенность церковных служителей.
Как известно, в свободное от премьерства время Тигран Саркисян в компании печально известного Навасарда Кчояна служит «дьячком» в Араратской епархии Армянской Апостольской Церкви.
Премьер-министр любит представать перед обществом в роли благочестивого и богобоязненного человека. И вот возле этого «богобоязненного» и «благочестивого» оказался педофил, который по долгу службы давал Т. Саркисяну различные советы.
Интересно, по каким темам периодически обменивались мыслями Сероб и архитектор «Армянского мира», и какую именно часть советов своего помощника воспринял и претворил в жизнь «дьячок»?
Не хочу верить распространенным слухам о том, что у Тиграна Саркисяна тоже есть педофильские наклонности. Думаю, что это злые, ядовитые, а самое главное - лживые сведения, но очень символично, что именно советник Тиграна Саркисяна оказался педофилом! Здесь уместно вспомнить народную мудрость: «если б в доме не было вора - корову через форточку бы не украли» или «нет дыма без огня». Словом...
Заметим, что независимо от того, что говорят о премьер-министре и какие слухи ходят вокруг персоны бывшего главы ЦБ, проводимая им экономическая политика является своеобразным проявлением педофилии по отношению к нашему молодому государству.
Если быть объективными, то нужно констатировать, что тигрансаркисяновское премьерство более осудительно, чем педофилия различных серобов, поскольку из-за деятельности первого страдает несравненно большее число людей.
Например, в уголовном кодексе различаются меры наказаний за убийство одного человека и за массовое убийство. Иными словами, критикуя деятельность премьер-министра и Сероба (чуть было не написал Тристана и Изольды) нужно учитывать число жертв. В случае с Серобом имеем дело с совращением нескольких несовершеннолетних, а в годы премьерства Тиграна Саркисяна сотни или даже тысячи детей оказались в гораздо худшей ситуации, не считая их родителей.
Поступки серобов отвратительны и должны быть наказаны по всей строгости закона, но что делать с экономическими «педофилами», которые распространяют свои психологические отклонения на всё обществ? Иными словами, на фоне проводимой Тиграном Саркисяном экономической политики, Сероб Тер-Погосян выглядит невинной овечкой (каюсь! каюсь!).
P. S. Когда в Google ищешь фотографию Тиграна Саркисяна, одновременно приносит и фотографию Сероба Тер-Погосяна. То есть, даже в интернете они представлены вместе. Видимо, Google, как один из «аксакалов» сети, что-то знает, раз показывает Сероба и премьер-министра на одной странице...