ԱՄՆ–ն ավիահարվածներ է հասցրել «Իսլամական պետության» գրոհայինների դիրքերին սիրիական Հալեպից ոչ հեռու։ Այս մասին, «Reuters»–ի փոխանցմամբ, հայտնել է ամերիկյան զինվորականների ներկայացուցիչը։
Նրա խոսքերով՝ ԱՄՆ–ը շարունակում է ռազմական օպերացիան՝ անկախ ՌԴ գործողություններից։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ ՌԴ պաշտոնատար անձինք պահանջել են ԱՄՆ–ից հեռացնել ամերիկյան ինքնաթիռները Սիրիայի օդային տարածքից։ ԱՄՆ–ն իր հերթին հայտարարել էր, որ դեռ մտադիր չէ նման քայլի դիմել։
ԱՄՆ–ն ավիահարվածներ է հասցրել Հալեպի մերձակայքում

США нанесли авиаудары недалеко от сирийского Алеппо
США нанесли авиаудары по позициям боевиков «Исламского государства» недалеко от сирийского Алеппо. Об этом сообщает «Reuters» со ссылкой на представителя американских военных.
По его словам, военные США продолжат операцию вне зависимости от действий России.
Ранее сообщалось, что российские официальные лица потребовали от США убрать американские самолеты из воздушного пространства Сирии. В свою очередь США заявили, что пока не намерены предпринимать действия относительно своих самолетов.