ՌԴ ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ հարկավոր չէ լսել Սիրիայում ՌԴ գործողությունների վերաբերյալ Պենտագոնի հայտարարությունները։
«Ամեն բան արդեն ասվել է Ռուսաստանի ՊՆ–ի կողմից. մի՛ լսեք մեր ավիահարվածների մասին Պենտագոնի հայտարարությունները»,– «ՌԻԱ նովոստի»–ի փոխանցմամբ՝ ասել է Լավրովը։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Պենտագոնն առաջարկել է Սիրիայում ՌԴ ՌՕՈւ–ի կիրառման վերաբերյալ քննարկումներ կազմակերպել՝ բախումներից խուսափելու նպատակով։
Հիշեցնենք՝ նախօրեին Դաշնային խորհուրդը միաձայն հավանություն է տվել արտասահմանում ՌԴ ԶՈւ–ի կիրառմանը։ Այդ հարցով Դաշնային խորհրդին էր դիմել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։
Լավրով. «Մի՛ լսեք Պենտագոնին»

Глава МИД России Сергей Лавров заявил, что слушать заявления Пентагона о действиях России в Сирии не стоит, передает РИА «Новости».
«Все уже было сказано Минобороны России, не слушайте заявления Пентагона о наших авиаударах», – сказал Лавров.
Ранее сообщалось, что Пентагон предлагает организовать дискуссии касательно использования Россией своих Военно-воздушных сил в Сирии во избежание конфликтов.
Напомним, что накануне Совет Федерации РФ единогласно поддержал использование российских Вооруженных сил за рубежом. Обращение в Совфед внес президент России Владимир Путин.
Лавров: «Не надо слушать Пентагон»