Թուրքիան 7,6 մլրդ դոլար է ծախսել փախստականների վրա
Այս մասին լրագրողներին ասել է Թուրքիայի փոխվարչապետ Նուման Քուրթուլմուշը։ Նա նաև հավելել է, որ Թուրքիայի ջրային տարածքում փրկվել է 53 228 մարդ, 274–ը՝ մահացել։
2015թ. հունիսին փախստականների հարցով ՄԱԿ գլխավոր կոմիսար Անտոնիու Գութերրեշը հայտարարել էր, որ Թուրքիան դառել է աշխարհում ամենամեծ թվով ներգաղթյալներ ընդունող երկիրը։
Թուրքիայի տարածքում արդեն ավելի քան 20 ճամբար է ստեղծվել փախստականների համար։
Թուրքական իշխանությունները 7,6 մլրդ դոլար են ծախսել սիրիացի 2,2 մլն փախստականի պահելու համար։

Турция потратила $7,6 млрд на содержание беженцев
Турецкие власти потратили $7,6 млрд на содержание 2,2 млн беженцев из Сирии. Об этом, выступая на пресс-конференции перед журналистами, заявил вице-премьер Турции Нуман Куртулмуш.
Он также заявил, что в территориальных водах Турции было спасено 53 228 человек, при этом 274 погибли.
В июне 2015 г. верховный комиссар ООН по делам беженцев Антониу Гутерреш заявил о том, что Турция стала страной, которая принимает наибольшее число беженцев в мире - на ее территории уже создано более 20 лагерей для беженцев.