ԱԺ արտահերթ նիստ հրավիրելու համար ստորագրահավաք է սկսվել
Նախատեսվում է վաղը՝ ժամը 11։00–ին, ԱԺ արտահերթ նիստ հրավիրել։ Այս մասին ԱԺ այսօրվա քառօրյա նիստի մեկնարկին հայտնել է խորհրդարանի նախագահ Գալուստ Սահակյանը։
Արտահերթ նիստ հրավիրելու համար ստորագրահավաք է սկսվել։
Խնդիրն այն է, որ այսօր ԱԺ–ն չի հասցնի ավարտել Սերժ Սարգսյանի նախաձեռնած Սահմանադրության փոփոխությունների նախագիծը հանրաքվեի դնելուն համաձայնություն տալու մասին հարցի քննարկումը, այդ իսկ պատճառով էլ արտահերթ նիստ հրավիրելու անհրաժեշտություն է առաջացել։

В парламенте Армении начат сбор подписей о созыве внеочередного заседания НС
В Национальном собрании РА начат сбор подписей о созыве 18 сентября внеочередного заседания парламента. Об этом сообщил спикер НС Галуст Саакян.
Необходимость внеочередного съезда возникла в связи с тем, что в НС сегодня могут не успеть завершить рассмотрение вопроса одобрения вынесения на референдум проекта конституционных изменений, инициированных Сержем Саргсяном.