Քիշնևի ցուցարարները սպառնում են բողոքի ակցիաներով «հրդեհել» ամբողջ երկիրը
Մոլդովական առաջին խորհրդարանի պատգամավոր Վալենտին Դոլգանյուկը՝ Քիշնևում զանգվածային բողոքի ակցիայի կազմակերպիչներից մեկը, հայտարարել է, որ մտադիր են ցույցեր սկսել ողջ Մոլդովայի տարածքում։ Այս մասին գրում է «Ինտերֆաքսը»։
«Եթե իշխանությունները չեն լսում մեզ այստեղ՝ երկրի կենտրոնական հրապարակում, մենք այնպես կանենք, որ ցույցերով «հրդեհվի» ամբողջ երկիրը։ Հողը կայրվի ղեկավարների ոտքերի տակ, և նրանք կզգան, թե ինչ է նշանակում արթնացնել ժողովրդի զայրույթը»,–ասել է Դոլգանյուկը՝ հավելելով, որ իրենց տաք աշխատասենյակներում նստած ղեկավարները շուտով չեն կարողանա որևէ տեղ գնալ կամ որևէ մեկին հանդիպել։
Ավելի վաղ Քիշնևի կենտրոնում հավաքված ցուցարարները, որոնք պահանջում են արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնել, չեն թողել հրապարակին մոտենալ Մոլդովայի և Ռումինիայի միավորման կողմնակիցներին։

Протестующие в Кишиневе собираются охватить «пожаром протестов» всю страну
Один из организаторов массовых акций протеста в Кишиневе и бывший депутат первого молдавского парламента Валентин Долганюк заявил, что они намерены организовать митинги по всей Молдавии, сообщает «Интерфакс».
«Если власти не слышат нас здесь, на центральной площади страны, мы сделаем так, чтобы пожар протестов охватил всю страну. У правителей будет гореть земля под ногами, они почувствуют, что значит вызвать гнев народа. Пока они сидят в своих теплых кабинетах, но скоро будут деру давать, так как не смогут никуда идти и ни с кем встретиться», – заявил Долганюк.
Он подтвердил, что члены совета Великого национального собрания будут готовиться к созданию общественно-политического движения для принятия участия в досрочных выборах парламента страны.
Ранее сообщалось, что участники акции протеста в центре Кишинева не пустили к себе на площадь сторонников объединения Молдавии с Румынией.