Համացանցում են Լաս Վեգասում այրված «Boeing 777»–ի տեսանյութերը
Ականատեսներին հաջողվել է նկարահանել ԱՄՆ Լաս Վեգաս քաղաքի Մակարան օդանավակայանում օգոստոսի 8-ին թռիչքի ժամանակ բռնկված օդանավը, որը պատկանում է «British Airways» ավիաընկերությանը:
«fapnews»-ի փոխանցմամբ՝ հրդեհը բռնկվել է «Boeing 777»-ի ձախ շարժիչում: Այդ պահին օդանավում 159 ուղևոր և անձնակազմի 13 անդամ կար։
Օդանավի ուղևորներից մեկը՝ Յակոբ Շթեմբերգը, «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում պատմել է դեպքի մանրամասները:
«Անձնակազմի անդամները բացեցին հետևի դուռը, և ծուխն արագորեն լցվեց օդանավի սրահ։ Խուճապ կսվեց», - գրել է տղամարդը:
Նշվում է, որ մարդկանց տարհանել են՝ օգտագործելով փչովի փրկարարական աստիճանները: Միջադեպի հետևանքով տուժել է 14 մարդ: Դեպքի վայր ժամանած 50 հրշեջ խմբերին 5 րոպեի ընթացքում հաջողվել է մարել կրակը:
Ներկայումս ԱՄՆ տրանսպորտի անվտանգության ազգային խորհուրդն ուսումնասիրում է դեպքի մանրամասներն ու դիտարկում հնարավոր պատճառները։

В интернете появилось видео горящего «Boeing 777» в Лас-Вегасе
Очевидцы запечатлели на видео инцидент с самолетом «British Airways» в аэропорту Лас-Вегаса, у которого воспламенился левый двигатель. На находились 159 пассажиров и 13 членов экипажа.
Как сообщает «Fapnews.ru», пожар начался в левом двигателе «Boeing 777», который направлялся в лондонский аэропорт «Гатвик». Воздушное судно удалось своевременно остановить на взлетно-посадочной полосе и эвакуировать находящихся на борту людей.
По сообщениям очевидцев, языки огня, вырывавшиеся из двигателя воздушного судна, расплавили несколько иллюминаторов.
Людей эвакуировали, применяя надувные спасательные трапы. В результате инцидента пострадали 14 человек. Характер большинства травм – ссадины, порезы и ушибы, полученные во время спасательной операции.