Կրեմլը չի բացում Սիրիայի հետ համագործակցության մանրամասները
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հրաժարվել է հստակեցնել՝ մեծացնո՞ւմ է արդյոք Ռուսաստանը Սիրիայի կառավարությանը տրվող աջակցությունը։
«Մեկ անգամ ևս հիշեցնում եմ՝ Պուտինը Վլադիվոստոկում պատասխանել է համապատասխան հարցին։ Նա ասել է, որ երկխոսությունն ընթանում է մշտական մակարդակով. Ռուսաստանը շարունակում է աջակցություն ցույց տալ, բայց այլ մանրամասների մեջ ես չեմ կարող խորանալ»,– «ՌԻԱ նովոստի»–ի փոխանցմամբ՝ ասել է Պեսկովը։
Խոսնակն ընդգծել է՝ չի կարող պատասխանել հարցին՝ մեծացնո՞ւմ է արդյոք ՌԴ–ն Դամասկոսին տրվող աջակցությունը։

Кремль не раскрывает деталей сотрудничества с Сирией
Пресс-секретарь Владимира Путина Дмитрий Песков отказался конкретизировать, увеличивает ли Россия поддержку правительству Сирии, передает РИА «Новости».
«Путин говорил, еще раз напоминаю, во Владивостоке отвечал на соответствующий вопрос. Он сказал, что диалог происходит на постоянном уровне, Россия продолжает оказывать поддержку, но в какие-то детали я вдаваться не могу», – заявил Песков.
По словам пресс-секретаря президента, он не может ответить на вопрос, увеличивает ли Москва поддержку Дамаску.