Հիլարի Քլինթոնը զղջում է իր նամակագրության պատճառով առաջացած խառնաշփոթի համար
Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու առաջադրված Հիլարի Քլինթոնը զղջում է, որ ԱՄՆ պետքարտուղարի պաշտոնում անձնական էլեկտրոնային փոստով վարած գործնական նամակագրությունը նման խառնաշփոթի հանգեցրեց։ Այս մասին գրում է «Reuters»–ը։
Քլինթոնը ներողություն չի խնդրել իր պահվածքի համար, բայց ասել է, որ սխալվել է. հարկավոր էր օգտագործել գերատեսչության փոստը։
Հիշեցնենք՝ մարտին «New York Times» պարբերականը գրեց, որ ԱՄՆ պետքարտուղարի պաշտոնը զբաղեցնելիս Հիլարի Քլինթոնն անձնական էլփոստով առնվազն 4 գաղտնի տեղեկատվությամբ հաղորդագրություն է ուղարկել։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ ԱՄՆ պետքարտուղարությունը հրապարակել է Քլինթոնի նամակագրության մեծ մասը։

Хиллари Клинтон сожалеет о неразберихе из-за ее электронной почты
Кандидат в президенты Соединенных Штатов от Демократической партии Хиллари Клинтон сожалеет, что использование ею личной электронной почты для деловой переписки на работе в должности госсекретаря США привело к такой неразберихе, сообщает «Reuters».
Клинтон не извинилась за свое поведение, но сказала, что ошиблась – надо было использовать ведомственную электронную почту во время работы на своей должности.
Напомним, что в начале марта газета «New York Times» сообщила, что Хиллари Клинтон на посту госсекретаря США пользовалась личной почтой для деловой переписки. Она отправила по меньшей мере четыре сообщения с секретной информацией со своего личного почтового сервиса в то время.