Գրոզնիում կանանց հանգստի կենտրոն և լողափ է բացվել (տեսանյութ)
Չեչնիայի Հանրապետության մայրաքաղաք Գրոզնիի մոտակայքում՝ Ալդի գյուղում, բացվել է հատուկ կանանց համար նախատեսված «Լագունա» հանգստի կենտրոնը, որտեղ իրենց հանգիստը կարող են անցկացնել միայն կանայք և մինչև 12 տարեկան տղաները:
Այս մասին հրապարակվել է Չեչնիայի Հանրապետության ղեկավարի և կառավարության պաշտոնական կայքում:
Նշվում է, որ կանանց համար նախատեսված լողափը շրջապատված է 3-մետրանոց ցանկապատով, իսկ սպասարկման աշխատակազմն ամբողջությամբ բաղկացած է կանանցից:
Բացի այդ, լողափում կտեղակայվի Արտակարգ իրավիճակների նախարարության աշխատակցուհիների դիտակետ:
«Սա կանանց և երեխաների համար նախատեսված հանգստավայր է՝ անկախ նրանց կրոնական պատկանելությունից: Եթե ցանկանում եք, դա կանանց թագավորություն է՝ սահմանափակ տարածքում», - ասված է հայտարարության մեջ:

В Грозном впервые открылись женская база отдыха и пляж (видео)
В поселке Алды близ Грозного открылась женская база отдыха «Лагуна», которую смогут посещать только женщины и мальчики до 12 лет. Об этом говорится в сообщении на официальном сайте главы и правительства Чечни.
Как отмечается, площадь всей зоны отдыха составляет свыше 5 тыс. кв. м., а база может одновременно принять более тысячи женщин. Женский пляж огорожен трехметровым забором.
«Это место отдыха для женщин и детей вне зависимости от их религиозной принадлежности. Если хотите, это царство женщин на ограниченной территории», – рассказала администратор базы Петимат Агаева.
В сообщении говорится, что на пляже будет установлен наблюдательный пост из сотрудниц МЧС.