Ադրբեջանն Ինտերպոլի միջոցով միջազգային հետախուզում է հայտարարել Ստերլիգովի նկատմամբ
Ադրբեջանը ռուս գործարար Գերման Ստերլիգովի նկատմամբ միջազգային հետախուզում է հայտարարել և որպես խափանման միջոց ընտրել կալանքը՝ «ապօրինի կերպով» Լեռնային Ղարաբաղ մուտք գործելու համար։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ նովոստի»–ն։
«Ադրբեջանի ՆԳՆ Ինտերպոլի ազգային կենտրոնական բյուրոն իրականացնում է քննչական և օպերատիվ–հետախուզական անհրաժեշտ աշխատանքներ Գերման Ստերլիգովին գտնելու և հետաքննության մեջ ներգրավելու համար»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Ադրբեջանի դատախազությունը գործ է հարուցել ռուս գործարար Գերման Ստերլիգովի նկատմամբ 2քրեական հոդվածով։ Ձեռնարկատիրոջը մեղադրում են «երկրի դեմ ուղղված բացահայտ կոչերի և պետական սահմանն ապօրինի հատելու համար»։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Ադրբեջանի դատախազությունը գործ է հարուցել ռուս գործարար Գերման Ստերլիգովի նկատմամբ 2 քրեական հոդվածով։ Ձեռնարկատիրոջը մեղադրում են «երկրի դեմ ուղղված բացահայտ կոչերի և պետական սահմանն ապօրինի հատելու համար»։

Азербайджан объявил Стерлигова в международный розыск по линии Интерпола
Азербайджан объявил российского бизнесмена Германа Стерлигова в международный розыск с избранием ему меры пресечения в виде ареста «за незаконный визит» в Нагорный Карабах, передает РИА «Новости».
«Национальное центральное бюро Интерпола МВД Азербайджана осуществляет необходимые следственные и оперативно-разыскные меры по поимке и привлечению Германа Стерлигова к следствию», – говорится в сообщении.
Ранее сообщалось, что прокуратура Азербайджана возбудила дело против российского бизнесмена Германа Стерлигова по 2 уголовным статьям. Предпринимателя обвиняют в «открытых призывах, направленных против государства, и незаконном пересечении государственной границы».