Իրանն առանց վիզայի ռեժիմ է մտցրել 7 երկրի քաղաքացիների համար
Իրանը չեղարկել է մուտքի վիզային ռեժիմը յոթ երկրի քաղաքացիների համար։ Այս մասին գրում է «Գազետա»–ն՝ «Kayhan»–ին հղումով։
«Այսուհետև Թուրքիայից, Լիբանանից, Ադրբեջանից, Վրաստանից, Բոլիվիայից, Եգիպտոսից և Սիրիայից ժամանած զբոսաշրջիկներն Իրանում կարող են զբոսնել առանց վիզայի»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Նշված երկրների քաղաքացիներն Իրանում կարող են գտնվել 90 օր։ Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ այդ որոշման նպատակը երկրում զբոսաշրջային արդյունաբերության զարգացումն է։
Բացի այդ, Իրանի իշխանությունները դիտարկում են ևս 60 երկրի քաղաքացիների համար մուտքի վիզաների չեղարկման հարցը։

Иран отменил въездные визы для граждан семи государств, сообщает иранская газета «Kayhan».
«Отныне туристы из Турции, Ливана, Азербайджана, Грузии, Боливии, Египта и Сирии могут путешествовать в Иран без виз», – говорится в сообщении.
Граждане этих стран могут находиться в Иране без визы до 90 дней. Данная мера призвана развивать туристическую индустрию в стране.
Кроме того, власти Ирана рассматривают возможность отменить визы для граждан еще 60 государств.
Иран ввел безвизовый режим для граждан 7 стран