Թուրքիան հաստատել է, որ Իրաքում քուրդ գրոհայինների դիրքերին ավիահարված է հասցրել
Թուրքիայի Կառավարությունը հայտարարություն է տարածել, որով հաստատել է Իրաքի հյուսիսում քուրդ գրոհայինների դիրքերին ավիահարված հասցնելու մասին տեղեկատվությունը։ Այս մասին հայտնում է «РИА Новости»–ն։
Նշվում է, որ թուրքական ռազմաօդային ուժերը ոչնչացրել են Քրդական աշխատավորական կուսակցության գրոհայինների ճամբարները և զենքի պահեստները։
Ռմբակոծվել են նաև Սիրիայի հյուսիսում «Իսլամական պետության» դիրքերը։
Նշվում է, որ այս գործողությունների մասին Թուրքիան տեղեկացրել է միջազգային կազմակերպություններին, մասնավորապես՝ ՄԱԿ–ին և ՆԱՏՕ–ին։

Турция подтвердила авиаудары по позициям курдских боевиков в Ираке
Правительство Турции подтвердило нанесение авиаударов турецкими ВВС по позициям боевиков запрещенной в стране Рабочей партии Курдистана (РПК) в Северном Ираке, говорится в распространенном в субботу заявлении аппарата правительства Турции.
Лагеря и склады с оружием РПА были атакованы в районах Зап, Метина, Гара, Авашин, Синат, Хафтанин, Хакурк, Кандиль.
Были также атакованы позиции ИГ на севере Сирии.
Об этих мерах были оповещены международные организации, в частности ООН и НАТО, говорится в заявлении.