Պուտինը պատրաստ է Բեռլուսկոնիին քաղաքացիություն և նախարարի պաշտոն տալ
Իտալիայի նախկին վարչապետ Սիլվիո Բեռլուսկոնին ասել է, թե ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն իրեն Ռուսաստանի քաղաքացիություն ու նախարարի պաշտոն է առաջարկել։
Այս մասին տեղեկացնում է «gazeta.ru»-ն՝ հղում անելով «La Stampa» պարբերականին։
Թերթի տվյալներով՝ Բեռլուսկոնին այդ մասին պատմել է Հռոմի «Consolini» ռեստորանում «Առաջ, Իտալիա» կուսակցության անդամների հետ ընթրիքի ժամանակ։
«Կարծում եմ, որ ինձ Իտալիայի քաղաքական կյանքից դուրս են թողել, իսկ, օրինակ, Պուտինն ինձ ասել է, որ պատրաստ է ինձ քաղաքացիություն և էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնը տալ»,-ասել է Բեռլուսկոնին։
Պարբերականը չի հստակեցնում, թե ինչ պաշտոն է նկատի ունեցել Բեռլուսկոնին՝ «էկոնոմիկայի նախարար» ասելով, քանի որ Ռուսաստանի կառավարությունում նման հաստիք չկա։

Путин предлагал Берлускони стать министром
В итальянской газете «La Stampa» появился материал, в котором приводятся слова экс-премьера Сильвио Берлускони о том, что российский президент Владимир Путин предложил ему гражданство и министерский пост, передает «Gazeta.ru».
По версии газеты, Берлускони рассказал об этом на ужине с членами партии «Вперед, Италия!» в римском ресторане «Consolini».
«Думаю, в Италии меня толкнули на край политической жизни, а вот Путин сказал мне, что готов дать мне гражданство и пост министра экономики», – якобы заявил Берлускони.
Газета не уточняет, какую именно должность имел в виду Берлускони под «министром экономики» – такой должности в российском кабмине нет.