ՖԻՖԱ–ի նախկին փոխնախագահն ազատվելու դիմաց հանձնել է նաև կնոջ ամուսնական մատանին
ՖԻՖԱ–ի նախկին փոխնախագահ Ջեֆֆրի Ուեբբն ապահովել է կալանքից դուրս գալու 10 մլն դոլարի գրավը՝ ներկայացնելով 11 թանկարժեք ժամացույց, 3 ավտոմեքենա (կնոջ անունով ձևակերպված «Ferrari»–ն և «Range Rover»–ը, և սեփական Mercedes-Benz»–ը), կնոջ ամուսնական ադամանդե մատանին, ադամանդե ապարանջան, ադամանդե և մարգարտե ականջօղեր, 10 անշարժ գույքի փաստաթղթեր և մոտ 400 հազ դոլար կնոջ բանկային հաշվից։ Այս մասին հայտնում է «Associated Press»–ը։
Հյուսիսային և Կենտրոնական Ամերիկաների և Կարիբյան ավազանի երկրների ֆուտբոլի կոնֆեդերացիայի նախկին նախագահը կալանավորվել էր մայիսի վերջին Շվեյցարիայում՝ ՖԻՖԱ–ում ծագած կոռուպցիայի գործով։
Նյույորքյան դատարանում, սակայն, Ուեբբը չի ընդունել իր մեղքը, իսկ ավելի ուշ ազատ է արձակվել է 10 մլն դոլար գրավի դիմաց։

Бывший вице-президент ФИФА сдал обручальное кольцо жены, чтобы выйти под залог
Бывший вице-президент ФИФА Джеффри Уэбб предоставил 11 дорогих часов, три автомобиля, обручальное кольцо жены и документы на 10 объектов недвижимости, чтобы обеспечить залог в размере $10 млн, сообщает «Associated Press».
Экс-президент Конфедерации футбола Северной и Центральной Америки и стран Карибского бассейна (КОНКАКАФ) был задержан в конце мая в Швейцарии по делу о коррупции в ФИФА.
Ранее Уэбб не признал свою вину перед судом в Нью-Йорке. Позже Уэбб был выпущен под залог в $10 млн.
Для обеспечения залога Уэбб предоставил 11 наручных часов престижных марок, автомобили «Ferrari» и «Range Rover», оформленные на его жену Кендру Гэмбл-Уэбб, собственный «Mercedes-Benz», бриллиантовое обручальное кольцо жены, бриллиантовый браслет, по паре бриллиантовых и жемчужных серег, а также 10 объектов недвижимости и около $400 тыс. с банковского счета супруги.