Միջազգային կոալիցիան՝ ԱՄՆ–ի գլխավորությամբ, 27 ավիահարված է հասցրել Սիրիայում և Իրաքում «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման դիրքերին։ «Reuters»–ի փոխանցմամբ՝ 20 հարված հասցվել է Իրաքի նշանակետերին, 7՝ Սիրիայի։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ ԱՄՆ–ի գլխավորած կոալիցիան 20 ավիահարված է հասցրել Սիրիայում և Իրաքում ԻՊ դիրքերին։
ԱՄՆ–ը և դաշնակիցները 27 ավիահարված են հասցրել Սիրիայում և Իրաքում ԻՊ դիրքերին

США и союзники нанесли 27 авиаударов по позициям ИГ в Сирии и Ираке
Международная коалиция во главе с США нанесла 27 авиаударов по позициям террористической организации «Исламское государство» в Сирии и Ираке. Об этом сообщает «Reuters».
20 ударов пришлось на цели в Ираке, семь – в Сирии.
Ранее коалиция под руководством США нанесла 20 авиаударов по позициям «Исламского государства» в Сирии и Ираке.