Զիմբաբվեի հյուրանոցներում թաքնված տեսախցիկները նկարահանում են այցելուների ինտիմ գործողությունները
Զիմբաբվեի Բուլավայո քաղաքի հյուրանոցային համալիրներից մեկի նախկին աշխատակիցը լրագրողներին խոստովանել է, որ հյուրանոցի համարներում թաքնված տեսախցիկներ են եղել, և հաստատության աշխատակիցները նայել են՝ ինչպես են այցելուները կենակցում իրար հետ։ Այս մասին գրում է «Վեստի»–ն՝ «My Zimbabwe»–ին հղումով։
Անհայտ մնալ ցանկացող տղամարդու խոսքերով՝ հյուրանոցի տերերի նիգերիացի գործընկերները մեծ գումարներ են վճարել պոռնոգրաֆիկ տեսանյութերի համար։ Նիգերիացի ձեռնարկատերերը ոչինչ չկասկածող այցելուների ինտիմ կյանքի մեկշաբաթյա «վիդեոհաշվետվության» համար հազար դոլար են վճարել։
Նախկին աշխատակիցը պատմել է, որ այցելուների մեծ մասն ընդամենը մեկ գիշեր է անցկացնում հյուրանոցում՝ մարմնավաճառների կամ տեղական սրճարաններում ծանոթացած աղջիկների հետ։ Այդ հյուրանոցում մեկ գիշերվա արժեքը 5–15 դոլար է։
Տեսախցիկը հայտնաբերելու համար տղամարդն այցելուներին խորհուրդ է տվել ծածկել վարագույրները, անջատել լույսը, միացնել բջջայինի տեսախցիկը և սկսել նկարահանել՝ շրջելով սենյակում. եթե մի պահ կարմիր հետք նկատվի, նշանակում է՝ համարում թաքնված տեսախցիկ է տեղադրված։
Պարբերականը Բուլավայոյի հյուրանոցի սեփականատերերի մեկնաբանությունները չի բերել։

В гостиницах Зимбабве скрытые камеры снимают, как постояльцы занимаются сексом
Бывший сотрудник одного из гостиничных комплексов зимбабвийского города Булавайо, второго по величине населенного пункта в стране, признался журналистам, что в номерах отеля были установлены скрытые камеры, и сотрудники гостиницы смотрели, как постояльцы занимаются сексом, сообщает «Vesti.ru» со ссылкой на «My Zimbabwe».
По словам мужчины, пожелавшего остаться неназванным, партнеры владельцев гостиницы из Нигерии платили бизнесменам большие деньги за порнографические видео, снятые в номерах зимбабвийских гостиниц. Отель, в комнатах которого были установлены скрытые камеры, расположен в деловом центре Булавайо.
Как заявил источник, нигерийские предприниматели платят по тысяче долларов за недельные «видеоотчеты» об интимной жизни ничего не подозревающих постояльцев. Все дело в том, что большинство постояльцев отеля в центре Булавайо проводят в гостинице, как правило, не больше одной ночи, занимаясь сексом с проститутками и девушками, с которыми они знакомятся в местных барах. Стоимость ночи в таком отеле варьируется от 5 до 15 долларов.
Чтобы проверить, установлена ли в номере скрытая камера, источник посоветовал постояльцам гостиницы задернуть шторы, выключить свет, включить камеру на мобильном телефоне, а затем начать водить им по комнате. Если на экране в какой-то момент появится красное пятно, значит, в номере установлена скрытая камера.
Комментарии владельцев гостиничного комплекса в Булавайо издание не приводит.