Ալյոնա Ստերլիգովա. «Ուրիշ էլ ո՞ւր կարող էր Գերմանը մեզ տանել» (տեսանյութ)
Ռուս մեծահարուստ ԳերմանՍտերլիգովի կինը՝ Ալյոնան, «Կոմսոմոլսկայա պրավդա» թերթին պատմել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն իրենց ընտանիքի տեղափոխման մասին։
«Այստեղ պահպանվել են բարոյական հիմքերը։ Ուրիշ էլ ո՞ւր կարող էր Գերմանը մեզ տանել՝ մեր հայացքներով և սովորույթներով։ Եվրո՞պա, ուր այլասերություն է տիրում, Վրաստա՞ն, ուր արդեն գեյ շքերթներ են տեղի ունենում»,-ասել է Ա. Ստերլիգովան։
Նա նաև նշել է, որ ԼՂՀ տեղափոխվելու որոշումն ամուսինը հանկարծակի է կայացրել, բայց դա որևէ կապ չունի ազգայնականների հետ վերջինի ունեցած կապերով։
–Ինձմիայնասացին, որայսպահինդեռևսչիկարելիՌուսաստանվերադառնալ։ Ազգայնականների հետ կապի մասին կասեմ, որ մեզմոտապրելենբացառապեսուղղափառները։ՈւրիշմարդկանցԳերմանըչիընդունել։Իսկմարդուուղղափառլինելըորոշվումէնրահավատովևմորուքիառկայությամբ,-ասել է Ստերլիգովան։
Ռուս մեծահարուստ Գերման Ստերլիգովի կինը՝ Ալյոնան, «Կոմսոմոլսկայա պրավդա» թերթին պատմել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն իրենց ընտանիքի տեղափոխման մասին։
–Ինձ միայն ասացին, որ այս պահին դեռևս չի կարելի Ռուսաստան վերադառնալ։ Ազգայնականների հետ կապի մասին կասեմ, որ մեզ մոտ ապրել են բացառապես ուղղափառները։ Ուրիշ մարդկանց Գերմանը չի ընդունել։ Իսկ մարդու ուղղափառ լինելը որոշվում է նրա հավատով և մորուքի առկայությամբ,-ասել է Ստերլիգովան։

Алёна Стерлингова: «А куда еще Герман мог нас повести?» (видео)
Жена русского миллионера Германа Стерлингова – Алена – рассказала «Комсомольской правде» о переезде их семьи в Нагорный Карабах.
«Карабах еще сохранил свои нравственные устои. А куда еще Герман мог бы нас повести с нашими-то взглядами и привычками? В Европу, где извращение? В Грузию, где прошли уже гей-парады?» - рассказала Алена.
Она также отметила, что ее муж принял решение о переезде в Карабах осознанно, но оно не имеет никакого отношения к националистам, в связях с которыми ее мужа подозревают.
«Мне только было сказано, что возвращаться в Россию пока нам не стоит. К нам всегда приезжало людей немало. В основном хозяйственники, желающие перенять наш фермерский опыт. Но каких-то националистов я никогда не видела. Сейчас по поводу нашего отъезда выльется много всяких фантазий. Не обращайте на них внимания. А если у нас и бытовали, жили какие-то люди, то это исключительно православные. Других Герман не принимал. А православие человека определяется исключительно его верой и наличием бороды», – сказала Стерлингова.