Նիկիտա Սիմոնյանը հերքել է Կապելլոյին հեռացնելու մասին լուրերը
Ռուսաստանի ֆուտբոլային միության ղեկավարի պարտականությունները կատարող Նիկիտա Սիմոնյանը հերքել է միության պատվավոր նախագահ Վյաչեսլավ Կոլոսկովի խոսքերը, թե ինքն այսօր՝ հունիսի 24–ին, կհայտարարի Ռուսաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ֆաբիո Կապելլոյին պաշտոնաթող անելու մասին։
«Ես չեմ կարող հայտարարել այդ մասին։ Ինչո՞ւ եք շտապում։ Մարզչին պաշտոնաթող անելու մասին մենք կարող ենք հայտարարել միայն այն ժամանակ, երբ կփակենք նրա հետ մեր բոլոր հաշիվները։ Շտապե՞լ է արդյոք պատվավոր նախագահը... Իհարկե, շտապել է»,– Սիմոնյանի խոսքերն է մեջբերել «Спорт-Экспресс»–ը։
«Գազետա»–ի փոխանցմամբ՝ տուժավճարը, որը պետք է վճարվի մարզչին, կազմում է 18 մլն եվրո։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ ռուս գործարար Ալիշեր Ուսմանովը ՌՖՄ–ին 300 մլն ռուբլի կտրամադրի Ֆաբիո Կապելլոյի պարտքերը փակելու համար։

Исполняющий обязанности главы РФС Никита Симонян опроверг слова почетного президента союза Вячеслава Колоскова о том, что он завтра объявит об отставке главного тренера сборной России Фабио Капелло, передает «Gazeta.ru».
«Я не могу объявить об отставке Капелло. Зачем вы торопитесь? Об отставке тренера мы сможем объявить только тогда, когда полностью с ним рассчитаемся. Поторопился ли почетный президент РФС? Конечно, поторопился», — цитирует Симоняна «Спорт-Экспресс».
Напомним, что неустойка по контракту специалиста с РФС составит €18 млн. Ранее сообщалось, что российский бизнесмен Алишер Усманов предоставит Российскому футбольному союзу 300 млн руб. на выплату долгов перед Фабио Капелло.
14 июня сборная России проиграла на своем поле команде Австрии со счетом 0:1 и осложнила себе задачу по выходу в финальную часть Евро-2016.
Симонян опроверг слова об увольнении Капелло