Սահակաշվիլին պատմել է Օդեսսայի նախկին նահանգապետի զրահափոխադրիչների մասին
Օդեսսայի նոր նահանգապետ Միխայիլ Սահակաշվիլին «ICTV»–ին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ նահանգային վարչության ոչ բոլոր գույքն է առկա նախկին նահանգապետի հեռանալուց հետո։
«Երբ ես եկա, պարզեցի, որ իմ ոստիկանությունը 40 զրահափոխադրիչ ունի։ Ես ուրախացա. մենք ուժեր ունենք։ Նոր ոստիկանապետը հարցրեց. «Ո՞ւր են զրահափոխադրիչները»։– Դրանք պատկանել են մասնավոր անձի, որն իր հետ տարել է։ Այդ մասնավոր անձը նախկին նահանգապետն էր»,–ասել է Սահակաշվիլին։
Ավելի վաղ էլ Սահակաշվիլին հայտարարել էր, թե կասկածներ ունի, որ Ռուսաստանն աշխատում է «Բեսարաբիա» նախագծի վրա, որը պատրաստվում է իրականացնել Օդեսսայում։
Նա նշել էր, որ Օդեսսայի բնակիչների մեծ մասը ռուսական հեռուստաալիքներ է դիտում, ինչը նպաստում է Կրեմլի ծրագրերին։

Саакашвили рассказал о БТР-ах бывшего губернатора Одесской области
Новый губернатор Одесской области Михаил Саакашвили заявил, что не все имущество областной администрации осталось в наличии после ухода предыдущего губернатора. Об этом Саакашвили заявил в интервью ICTV.
«Когда я приехал, я обнаружил, что у моей милиции есть 40 БТР. Я обрадовался – у нас есть силы. Новый начальник милиции спросил: «Где бэтээры?» А бэтээры были частного лица, он их с собой увез. Этим частным лицом был предыдущий губернатор», – отметил Саакашвили.