Կինը ծննդաբերել է Մոսկվայի մետրոյի կայարանում
Անսպասելի իրադարձություն է տեղի ունեցել ՌԴ մայրաքաղաք Մոսկվայի մետրոյում։ «Москва» գործակալությունը հայտնում է, որ «Կուզմինկի» կայարանում երեխա է ծնվել: Ծնունդն ընդունել են հսկիչներ Տամարա Երմակովան և Օլգա Տերեշուկը:
«Երեխան ծնվել է մետրոպոլիտենի աշխատակիցների համար նախատեսված ընդմիջման սենյակում։ Կինն աղջիկ է ունեցել, որը նրա երրորդ երեխան է: Աղջկա ծնվելու պահին հայրը, ինչպես նաև մետրոպոլիտենի և ոստիկանության աշխատակիցները սպասել են դռան մյուս կողմում», - հայտնել են «Փոխադրումների կազմակերպիչ» պետական հիմնարկից:
Նշվում է, որ շտապ օգնությունը ժամանել է երեխայի ծնվելուց 20 րոպե անց. կինն ու նորածինը բավարար իրավիճակում տեղափոխվել են հիվանդանոց:

В Москве женщина родила ребенка на станции метро
На московской станции метро «Кузьминки» женщина родила ребенка, сообщает агентство городских новостей «Москва». Это произошло 15 июня. Роды принимали контролеры Тамара Ермакова и Ольга Терещук.
«Ребенок родился до приезда «скорой» в комнате отдыха для сотрудников метрополитена на станции метро «Кузьминки». У женщины родилась дочка. Известно, что у мамы это третий ребенок. В момент рождения девочки папа ожидал за дверью вместе с сотрудниками метрополитена и полиции», – сообщили в ГКУ «Организатор перевозок».
«Скорая» прибыла через 20 минут после рождения ребенка. Женщина и новорожденная девочка были госпитализированы в роддом в удовлетворительном состоянии.