Շվեյցարական ոստիկանությունը վերցրել է ՌԴ–2018 ԱԱ–ի վերաբերյալ համակարգչային տվյալները
Շվեյցարական ոստիկանությունը վերցրել է ՖԻՖԱ–ի՝ ՌԴ–ում 2018թ. և Քաթարում 2022թ. անցկացվելիք Աշխարհի առաջնությունների վերաբերյալ համակարգչային տվյալները։
«Բի Բի Սի»–ի տեղեկացմամբ՝ վերցվել են կազմակերպության Ցյուրիխի շտաբ–բնակարանի, ՖԻՖԱ–ի նախկին նախագահ Յոզեֆ Բլաթթերի, կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Ժերոմ Վալկեի և ֆինանսական բաժնի ղեկավար Մարկուս Քաթթների գրասենյակների թվային կրիչների տվյալները։
Հիշեցնենք՝ մայիսի 27–ին Ցյուրիխում կազմակերպության մի շարք բարձրաստիճան պաշտոնյաներ ձերբակալվեցին։ Հունիսի 2–ին էլ ՖԻՖԱ–ի ղեկավարն ազատեց զբաղեցրած պաշտոնը։

Швейцарская полиция изъяла компьютерные данные ФИФА о ЧМ-2018 в России
Швейцарская полиция изъяла компьютерные данные ФИФА о ЧМ-2018 и 2022, передает «Gazeta.ru» со ссылкой на ВВС.
Сообщается, что были изъяты данные с цифровых носителей в штаб-квартире организации в Цюрихе, в том числе в кабинетах президента Международной федерации футбола Йозефа Блаттера, генерального секретаря Жерома Вальке и главы финансового отдела Маркуса Каттнера.
Напомним, что 27 мая в Цюрихе были арестованы ряд высокопоставленных чиновников организации. 2 июня глава ФИФА Йозеф Блаттер покинул занимаемый пост.