Պուտինն Իտալիայի նախագահին պատմել է ուկրաինական հակամարտության պատճառների մասին
ՌԴ նախագահ Վլ. Պուտինն իտալացի առաջնորդ Սերջո Մաթթարելլային պատմել է ուկրաինական հակամարտության պատճառների մասին։ Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»–ն՝ ՌԴ նախագահ Պուտինի մամլո քարտուղար Դմիտրի Պեսկովին հղումով։
«Պուտինը մանրամասնորեն պատմել է Ուկրաինայի հակամարտության սկզբնավորման և ընթացքի մասին, անդրադարձել նաև հակամարտության հնարավոր կարգավորման հեռանկարներին»,–հայտարարել է Պեսկովը։
Նրա խոսքերով՝ թե՛ Պուտինը և թե՛ Մաթթարելլան համաձայնել են, որ բոլոր երկրներն էլ թանկ են վճարում Դոնբասի ճգնաժամի համար։

Путин рассказал президенту Италии о причинах украинского конфликта
Президент России Владимир Путин рассказал итальянскому лидеру Серджо Маттарелле о причинах украинского конфликта. Об этом сообщает РИА «Новости» со ссылкой на пресс-секретаря российского лидера Дмитрия Пескова.
«Путин изложил подробный экскурс, генезис, течение и возможные перспективы конфликта на Украине», – заявил Песков.
По его словам, и Путин, и Маттарелла согласились в том, что все страны платят дорогую цену за кризис в Донбассе.