Իտալացի պատգամավորը Եվրախորհրդարան է ժամանել Պուտինի պատկերով մարզաշապիկով (տեսանյութ)
Իտալական ընդդիմադիր «Հյուսիսի լիգա» կուսակցության առաջնորդ, եվրապատգամավոր Մաթթեո Սալվինին Ստրասբուրգում Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստին է ժամանել ՌԴ նախագահ Վլ. Պուտինի դիմանկարով մարզաշապիկով։
«Հիմար պետք է լինել Ռուսաստանի հետ պատերազմ խաղալու համար»,–«ՌԻԱ նովոստի»–ի փոխանցմամբ՝ լրագրողներին ասել է Սալվինին։ «Հյուսիսի լիգայի» առաջնորդը պատմել է, որ մարզաշապիկը գնել է ՌԴ իր այցի ժամանակ։
Սալվինին հայտնի է իբրև հակառուսական պատժամիջոցների ակտիվ հակառակորդ։ Նա Իտալիայի միակ կուսակցական առաջնորդն է, որը կոչ է արել ճանաչել Ղրիմի՝ Ռուսաստանին միացման փաստը։

Итальянский депутат пришёл в Европарламент в футболке с изображением Путина (видео)
Лидер оппозиционной итальянской партии «Лига Севера», евродепутат Маттео Сальвини пришёл на пленарное заседание Европарламента в Страсбурге в футболке с портретом президента России Владимира Путина, сообщает «Russia Today».
«Надо быть глупыми, чтобы играть в войну с Россией», – сказал Сальвини журналистам. Лидер «Лиги Севера» сообщил, что купил футболку во время посещения России.
Сальвини активно выступает против антироссийских санкций. Он стал единственным партийным лидером Италии, который открыто выступил за признание воссоединения Крыма с Россией.