Սիրիացի զինվորականները հետ են մղել ԻՊ գրոհը քուրդ աշխարհազորայինների օգնությամբ
Սիրիական Հասեկեի շրջանում իսլամական զինյալների գրոհը հետ է մղվել քրդական աշխարհազորայիններից կազմված ջոկատի օգնությամբ։ Այս մասին գրում է «Գազետա»–ն՝ «САНА»–ին հղումով։
Զինված ուժերը քրդերի հետ լիովին վերականգնել են վերահսկողությունը Հասեկեի հարավային Էլ–Ուաթուաթիա և Էլ–Ալյա գյուղերում։ Ռազմական գործողությունների ընթացքում իսլամիստների մեծ մասը ոչնչացվել է։
Մարդու իրավունքների պաշտպանության սիրիական մոնիթորինգային կենտրոնի տվյալներով՝ ԻՊ զինյալները 2 կմ նահանջել են։

Сирийские военные отбили атаку ИГ при поддержке курдских ополченцев
Наступление исламистских боевиков в сирийской области Хасеке было отбито правительственной армией при поддержке отрядов курдских ополченцев, передает агентство САНА.
Вооруженные силы совместно с ополченцами восстановили полный контроль над деревнями Эль-Уатуатийя и Эль-Алья, расположенными на юге области Хасеке. В ходе вооруженных действий было ликвидировано большое количество исламистов.
По данным Сирийского центра мониторинга за соблюдением прав человека, боевики ИГ были вынуждены отступить на 2 км.