Մինչև 2020թ. Հունաստանը կարող է 35 մլրդ եվրո ֆինօգնություն ստանալ
Հունաստանը կարող է մինչև 2020թ. 35 մլրդ եվրո ֆինանսական օգնություն ստանալ: «ՏԱՍՍ»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին ԵԽ-ում հայտարարել է Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ժան Կլոդ Յունկերը:
«Գլխավոր պայմանն այն է, որ նա կյանքի կոչի այն ծրագրերը, որոնք հնարավորություն կտան մեր հույն ընկերներին ճիշտ ուղով օգտագործել այդ փողերը», –հայտարարել է Յունկերը:
Նշենք, որ նախօրեին տեղի է ունեցել Յունկերի և Հունաստանի վարչապետ Ալեքսիս Ցիպրասի հանդիպումը:

Греции может быть выделена финансовая помощь в размере 35 млрд евро до 2020 года. Как передает ТАСС, об этом заявил сегодня глава Еврокомиссии Жан-Клод Юнкер, выступая в Европарламенте.
«Греция может получить существенную сумму – 35 млрд евро до 2020 года, но при условии, что она воплотит в жизнь программы, которые позволят нашим греческим друзьям освоить эти деньги», – сказал он.
Накануне Юнкер провел в Брюсселе переговоры с премьер- министром Греции Алексисом Ципрасом.
Еврокомиссия может выделить Греции €35 млрд