Ռիգայի քաղաքապետն իր լուսանկարի «Ֆոտոշոփի» մրցույթ է հայտարարել (լուսանկարներ)
Ուշագրավ մրցույթի մասին է հայտարարել Լատվիայի մայրաքաղաք Ռիգայի քաղաքապետ Նիլ Ուշակովը: Իր ֆեյսբուքյան էջում քաղաքապետը նկար է տեղադրել, որում պատկերված է, թե ինչպես է նա հարցազրույց տալիս ռուսական հեռուստաալիքներից մեկի լրագրողին, իսկ այդ պահին նրա կողքին կանգնած տղան մատով է ցույց տալիս Ուշակովին։
«Իմ պատին չարտոնված միտինգ են սկսել «Ֆոտոշոփի» մասնագետները: Թեման՝ «Հոպա՛ր, իսկ դու ո՞վ ես»: Այնպես որ, գործընթացն ինստիտուցիոնալացնելու համար հայտարարում եմ մրցույթ՝ այս նկարի լավագույն «Ֆոտոշոփը»», - իր էջում գրել է Ուշակովը՝ նշելով, որ «տղային չի կարելի նեղացնել»:
Քաղաքապետը նաև տեղեկացրել է, որ մրցույթի 20 հաղթողները կստանան 2 տոմս օգոստոսին կայանալիք «Би-2» ռոք խմբի համերգին մասնակցելու համար:

Мэр Риги объявил конкурс фотошопа с его участием (фото)
Мэр Риги Нил Ушаков объявил конкурс фотомонтажей на основе его фотографии. Об этом градоначальник написал на своей странице в «Фейсбук».
Ушаков выложил фотографию, на которой дает комментарий корреспонденту российского телевидения, а в этот момент на него указывает пальцем мальчик.
«У меня на стене начался несанкционированный митинг специалистов по фотошопу на тему «Дядя, ты кто?». Для того чтобы институционализировать процесс, объявляю конкурс на лучший фотошоп этой фотографии», – написал мэр, отметив, что «мальчика обижать нельзя».
Ушаков предложил желающим выкладывать свои работы в комментариях к посту. По словам мэра, 20 победителей получат по два билета на концерт рок-группы «Би-2» в августе.