Պետդեպ. «Քերրիի՝ հեծանվից ընկնելը չի դանդաղեցնի Իրանի հետ բանակցությունները»
ԱՄՆ պետքարտուղարությունից հայտարարել են, որ դիվանագիտության ղեկավար Ջոն Քերրիի հետ կատարված դժբախտ պատահարը չի խափանի իրանական միջուկային խնդրով բանակցությունները։
Հիշեցնենք՝ Ֆրանսիայում ԱՄՆ պեքարտուղարն ընկել էր հեծանվից և կոտրել աջ ոտքի ազդրոսկրը։
«Պետքարտուղարը վճռկան է տրամադրված բանակցությունները շարունակելու հարցում»,–«Ռոյթերսի» փոխանցմամբ՝ ասել է Մարի Հարֆը՝ հավաստիացնելով, որ բանակցությունների ժամանակացույցը պատահարից հետո չի փոփոխվի։

Падение Керри с велосипеда не замедлит переговоры с Ираном – Госдеп США
В Госдепартаменте США заверили, что несчастный случай с главой дипломатии Джоном Керри не приведет к задержкам в переговорах по иранской ядерной программе, передает «Gazeta.ru».
Ранее Керри упал с велосипеда во Франции.
«Секретарь решительно настроен в продолжении переговоров», – заявила Мари Харф, заверив, что расписание переговоров после инцидента не изменится.