Փայլակ Հայրապետյան. «Եթե Տիգրան Սարգսյանի բարոյականությունը 1 միլիոն է, ապա…»
Սնանկացման եզրին կանգնած գործարար Փայլակ Հայրապետյանը մամուլից է տեղեկացել՝ նախկին վարչապետ, ԱՄՆ-ում Հայաստանի դեսպան Տիգրան Սարգսյանն իրեն դատի է տվել:
Նա նշել էր. «Տիգրան Սարգսյանը պետք է գա, քննություն տա ու պարզաբանի՝ 7 մլն և 500 հազար դոլարը, որ իր հաշվին նստել է, այդ գումարներն ի՞նչ է արել…»:
Գործարարն «Aravot.am»-ի հետ զրույցում չհրաժարվեց իր այդ հայտարարությունից, նորից կրկնեց ու ասաց՝ այդ մասին միայն ինքը չի ասել. «Ամբողջ աշխարհն է ասել, ես էլ եմ ասել, ի՞նչ է եղել… այդ գումարներն Աշոտ Սուքիասյանի եւ Կճոյանի հաշիվներին է նստել, ճիշտ է՝ հիմա կեղծում են, թե նման բան չկա, բայց ես ոչինչ ինձնից չեմ ասել, փաստաթղթերից ելնելով եմ ասել: Աշոտ Սուքիասյանն է ասել, որ այդ բաներն արել է, որ վարչապետն ու այդ կրոնականը դառնան իր տանիքը: Թող ինքն ապացուցի, որ այդպես չէ, ես էլ կլռեմ»:
Հարցին՝ շատ չէ՞ նախկին վարչապետի պահանջած մեկ միլիոն դրամը՝ զրպարտության համար, գործարարն ասաց. «Դե, եթե նրա բարոյականությունը մեկ միլիոն է, իհարկե, շատ չէ: Մեկ միլիոն դրամն ի՞նչ փող է որ բարոյականության համար»:

Пайлак Айрапетян: «Если моральность Тиграна Саркисяна оценивается в 1 миллион, то…»
Стоящий на грани разорения предприниматель Пайлак Айрапетян узнал об иске посла РА в США Тиграна Саркисяна против него из прессы.
«Тигран Саркисян должен прийти, дать показания и объяснить, что сделал с $7,5 млн, севшими на его счет…», – отметил Айрапетян в беседе с «Aravot.am».
Он не отказался от сделанного им ранее заявления, повторил его и сказал, что об этом говорил не только он: «Об этом говорил весь белый свет. Эти суммы сели на счет Ашота Сукиасяна и Кчояна. Правда, сейчас заявляется, что ничего подобного нет, но я-то ничего из себя не выдумал. Я заявил об этом, основываясь на соответствующих документах. Ашот Сукиасян сказал, что сделал это, чтобы премьер и церковник стали ему «крышей». Пусть он докажет обратное, и я замолчу».
На вопрос, не слушком ли много бывший премьер просит в качестве моральной компенсации, предприниматель ответил: «Ну, если его моральность оценивается в 1 миллион, то, конечно, немного. В данном случае это разве деньги?»