Քենիացի փաստաբանն Օբամայի դստեր ձեռքի դիմաց 150 գլուխ անասուն է առաջարկել (լուսանկար)
Քենիացի երիտասարդ իրավաբան Ֆելիքս Քիփրոնոն ԱՄՆ խախագահ Բարաք Օբամային50 կով, 70 ոչխար և 30 այծ է առաջարկել դստեր՝ Մալիայի ձեռքի դիմաց։ Այս մասին գրում է «The Nairobian»–ը։
«Ես հետաքրքրված եմ նրանով 2008–ից»,–հայտարարել է երիտասարդը՝ հավելելով, որ ոչ մեկի հետ հարաբերություն չի ունեցել այն բանից հետո, երբ խոստացել է հավատարիմ լինել Մալիա Օբամային:
Քենիացին հույս է հայտնել, որ այս տարվա հուլիսին Օբաման կայցելի Քենիա, որն ԱՄՆ առաջնորդի հոր ծննդավայրն է, և կբերի իր հետ նաև դստերը։ Քիփրոնոն մտածում է ամուսնության առաջարկ անել Մալիային նախնիների հողում:
«Մարդիկ կարող են մտածել, որ ինձ հետաքրքրում են նրանց փողերը, բայց դա այդպես չէ. իմ սերն իրական է»,–ասել է քենիացին։ Նա պարտավորվել է «խոստումնալից» ապագա ապահովել ԱՄՆ նախագահի դստեր համար, նշել, որ Մալիային կսովորեցնի կով կթել, եգիպտացորենի ալյուրից ավանդական աֆրիկյան ուտեստ պատրաստել և այլն:
Քենիացի երիտասարդ իրավաբան Ֆելիքս Քիփրոնոն ԱՄՆ խախագահ Բարաք Օբամային 50 կով, 70 ոչխար և 30 այծ է առաջարկել դստեր՝ Մալիայի ձեռքի դիմաց։ Այս մասին գրում է «The Nairobian»–ը։

Адвокат из Кении пообещал Бараку Обаме 150 голов скота за руку его дочери
Молодой адвокат из Кении Феликс Кипроно предложил президенту США Бараку Обаме 50 коров, 70 баранов и 30 коз за руку его дочери Малии. Об этом сообщил журнал «The Nairobian», передает ТАСС.
«Я интересуюсь ею с 2008 года», – заявил амбициозный молодой человек. По его словам, он ни с кем не имел отношений с тех пор, как пообещал быть преданным дочери Обамы. «Я доверился своей семье, и они готовы мне помочь», – заверил Кипроно.
Он надеется, что Обама привезет свою дочь в Кению в рамках намеченного на июль текущего года официального визита в эту страну, откуда был родом отец американского лидера. Кипроно рассчитывал сделать Малии предложение на родине ее предков.
«Люди могут подумать, что меня интересуют деньги семьи (Обамы), но это не так, - заверил он. – Моя любовь – настоящая».
Кипроно возложил на себя обязательства обеспечить дочери американского президента «многообещающее» будущее. «Я научу Малию доить коров, готовить угали (традиционное африканское блюдо из кукурузной муки) и мурсик (молочный продукт), как это делают все женщины календжин (народность в Кении)», – заверил перспективный жених.