Իսրայելն ու ԱՄՆ–ն ավիահարվածներ են հասցրել Սիրիային
Իսրայելի օդուժը ռմբակոծել է Սիրիայի սահմանին տեղակայված զինյալների խմբավորման դիրքերը։ Այս մասին հայտնում է «Reuters»–ը՝ հավելելով, որ զինյալները փորձում էին ռումբ տեղարդել։
«Ահաբեկիչներից 4–ը պայթուցիկ սարք է տեղադրել Մաջալ–Շամսի դարպասի մոտ, և իսրայելական ինքնաթիռը կրակահերթ է բացել նրանց վրա, ինչի արդյունքում վերջինները մահացել են»,–ասել է Իսրայելի զինվորականներից մեկը։
«Reuters»–ը նաև նշում է, որ ԱՄՆ–ը 23 ավիահարված է հասցրել Սիրիայում և Իրաքում «Իսլամական պետության» դիրքերի ուղղությամբ։
Նշվում է, որ 7 ավիահարված հասցվել է Սիրիայի և 16՝ Իրաքի զինյալների դիրքերի ուղղությամբ։

Израильская авиация нанесла авиаудар по группе боевиков на границе с Сирией, передает «Reuters». По словам военных, атакованные боевики намеревались заложить бомбу.
«Четыре террориста установили взрывное устройство у забора около Мадждаль-Шамс, и израильский самолет открыл по ним огонь, в результате чего они погибли», — сказал источник.
«Reuters» сообщает также, что 23 авиаудара по позициям боевиков «Исламского государства» в Сирии и Ираке нанесла международная коалиция, возглавляемая США.
Отмечается, что 7 авиаударов были нанесены по Сирии и 16 по позициям боевиков в Ираке.
Израиль и США нанесли авиаудары по Сирии