Դորտմունդի «Բորուսիա»–ն իր դաշտում կընդունի «Պադերբորն»–ին
Այսօր Դորտմունդի «Սիգնալ Իդունա Փարք» մարզադաշտում տեղի կունենա Գերմանիայի առաջնության 29-րդ մրցափուլի «Բորուսիա»–«Պադերբորն» հանդիպումը։
Այս պահին մրցաշարային աղյուսակում «Բորուսիա»–ն 33 միավորով զբաղեցնում է 10-րդ տեղը, իսկ «Պադերբորն»–ը՝ 27 միավորով 16-րդ տեղը։
Հաղթանակի դեպքում դորտմունդցիները կտեղաշարժվեն 8-րդ տեղ։
Գերմանիայի ընթացիկ առաջնության 12-րդ մրցափուլում թիմերը խաղացել էին «Պադերբորն»–ի դաշտում։ Այն ժամանակ հանդիպումն ավարտվեց ոչ ոքի՝ 2:2։
Հարցականի տակ է «Բորուսիա»–ի կիսապաշտպան Մարկո Ռոյսի մասնակցությունը՝ ոտքի թեթև վնասվածքի պատճառով։ Ընթացիկ մրցաշրջանում Ռոյսը 17 հանդիպում է անցկացրել Բունդեսլիգայում՝ խփելով 7 գնդակ և կատարելով 5 արդյունավետ փոխանցում։

«Боруссия» Дортмунд примет на своём поле «Падерборн»
Сегодня на стадионе «Сигнал Идуна Парк» в Дортмунде состоится матч 29-го тура чемпионата Германии 2014/2015 между дортмундской «Боруссией» и «Падерборном».
В турнирной таблице на данный момент «Боруссия» с 33-я очками занимает 10-е место, а «Падерборн» расположился на 16-м месте с 27-ю очками. В случае победы дортмундцы переместятся на 8-е место.
В 12-м туре текущего чемпионата Германии команды играли на домашнем поле «Падерборна». Тогда матч закончился вничью – 2:2.
Под вопросом участие в матче полузащитника «Боруссии» Марко Ройса – из-за небольшой травмы ноги. В текущем сезоне Ройс провел в Бундеслиге 17 матчей, в которых забил 7 мячей и отдал 5 результативных передач.