Ֆրանսիայի հասցեին վիրավորանքներ հնչեցնելու համար Իբրահիմովիչը որակազրկվեց 4 խաղով
Ֆրանսիական «ՊՍԺ» ֆուտբոլային ակումբի շվեդ հարձակվող Զլատան Իբրահիմովիչը որակազրկվեց առաջնության 4 խաղով՝Ֆրանսիայի հասցեին վիրավորական արտահայտություններ անելու համար: Այս մասին տեղեկացնում է «France Presse»-ը:
Հիշեցնենք, որ Ֆրանսիայի առաջնության 29-րդ մրցափուլի «Բորդո»–ի հետ (2:3) արտագնա խաղից հետո Իբրահիմովիչը վիրավորանքներ է հնչեցրել Ֆրանսիայի հասցեին՝ անվանելով այն «կղանք երկիր», որն արժանի չէ «ՊՍԺ»–ի նման թիմի: Մի քանի օր անց շվեդ հարձակվողը ներողություն է խնդրել, սակայն հայտարարության շուրջ բողոքի ալիքը չի մարել:
Ֆրանսիական «ՊՍԺ» ֆուտբոլային ակումբի շվեդ հարձակվող Զլատան Իբրահիմովիչը որակազրկվեց առաջնության 4 խաղով՝ Ֆրանսիայի հասցեին վիրավորական արտահայտություններ անելու համար: Այս մասին տեղեկացնում է «France Presse»-ը:

Ибрагимович дисквалифицирован на четыре матча за оскорбление Франции
Нападающий французского футбольного клуба ПСЖ Златан Ибрагимович дисквалифицирован на четыре матча чемпионата за оскорбление Франции. Об этом сообщает агентство «France Presse».
Напомним, что швед позволил себе скандальные заявления после выездного матча 29-го тура чемпионата Франции с «Бордо» (2:3). Критикуя судейство, он назвал Францию дерьмовой страной, недостойной такой команды, как «ПСЖ». Через несколько дней Ибрагимович принес извинения, однако шумиха вокруг инцидента не стихла.