Օլանդն ապրիլի 24-ին Երևան կժամանի մեծաքանակ պատվիրակությամբ
ՀՀ–ում Ֆրանսիայի դեսպան Ժան Ֆրանսուա Շարպանիեն այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսում հայտնել է, որ Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդն ապրիլի 24-ին ժամանելու է Երևան։ Նրան ուղեկցելու է ֆրանսիական պատվիրակության մոտ 100-120 անդամ:
Նա նաև հավելել է, որ այս այցով Օլանդը նպատակ է հետապնդում հարգել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը և ուղերձ հղել, որ նման ցեղասպանություններն այլևս երբեք չկրկնվեն։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Ֆրանսիայի՝ եվրոպական հարցերով պետքարտուղար Արլեմ Դեզիրը հայտնել էր, որ Ֆրանսուա Օլանդը ապրիլի 24–ին և 25–ին հայաստանցի և ադրբեջանցի իր պաշտոնակիցների հետ կքննարկի ղարաբաղյան խնդիրը։

Олланд приедет в Ереван 24 апреля во главе большой делегации
Президент Франции Франсуа Олланд приедет в Ереван для участия в мероприятиях в связи со 100-летием Геноцида армян во главе большой делегации. Об этом сегодня сообщил посол Франции в Армении Жан-Франсуа Шарпантье.
Французский дипломат напомнил, что президент Республики заявил о своем намерении участвовать в мероприятиях 24 апреля в Ереване весной прошлого года. В настоящее время посольство Франции работает над организацией визита.
По словам посла, Франсуа Олланд возглавит делегацию в составе около 100-120 человек. В делегацию войдут также журналисты и представители армянской общины Франции. По мнению посла, основным мессиджем визита Олланда будет «память, уважение к погибшим и недопущение подобных трагедий в будущем».