Սիրիական ալ–Հասաքա քաղաքում, որտեղ քուրդ բնակչություն է ապրում, ականապատ 2 մեքենա է պայթել։ «Ռոյթերս»–ի փոխանցմամբ՝ առնվազն 20 մարդ է զոհվել։
Սիրիական պետական հեռուստաընկերությունը հստակեցրել է, որ ականները գործի են դրվել ալ–Մուֆթի մարզում։
Ալ–Հասաքան գտնվում է Սիրիայի հյուսիս–արևելքում՝ Ռաքքայի և Դեյր էզ–Զորի հարևանությամբ. վերջինները գրեթե ամբողջովին վերահսկվում են «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման կողմից։
Մարտի 21–ի գիշերը մահմեդական աշխարհը տոնում է Նովրուզը՝ գարնան գալուստը և նոր տարվա սկիզբը։ Այդ օրը մարդիկ խաղեր են խաղում, երգում ու պարում։
Սիրիայում ահաբեկչության զոհ է դարձել 20 մարդ

Два заминированных автомобиля взорвались в сирийском городе аль-Хасака, сообщает «Lenta.ru». По предварительным данным, погибли не менее 20 человек. Сирийское государственное телевидение уточнило, что бомбы сработали в районе аль-Муфти
В городе аль-Хасака проживает курдское население. Он расположен на северо-востоке Сирии и находится по соседству с провинциями Ракка и Дейр-эз-Зор, которые почти полностью контролируются террористической группировкой «Исламское государство».
В ночь на 21 марта мусульманское население празднует Навруз – время прихода весны и начало нового года. В этот день люди собираются большими группами, играют в игры, танцуют и поют.
Жертвами теракта в Сирии стали более 20 человек