Հակառակորդի հարձակումը կանխելու ժամանակ վիրավորված զինծառայողները տեղափոխվում են Երևան
Ինչպես հայտնել էինք, մարտի 19-ին՝ ժամը 08:30-ի սահմաններում, հակառակորդի հատուկ նշանակության ջոկատի ուժեղացված խումբը հարձակում էր ձեռնարկել հյուսիսային (Գյուլիստանի) ուղղությամբ տեղակայված դիրքերի վրա: Շուրջ երկու ժամ տևած մարտական գործողության արդյունքում նախ դիրքապահ անձնակազմը հետ է շպրտել նախահարձակ հակառակորդին, ապա օգնության հասած ուժերի հետ միասին հետապնդելով վերջինիս՝ ոչնչացրել իր դիրքերի մատույցներում:
Հակառակորդին դիմագրավելու ժամանակ արիաբար զոհվել էին ՊԲ զինծառայողներ Հակոբ Գագիկի Խաչատրյանը (1996թ.), Էդուարդ Գագիկի Հայրապետյանը (1995թ.) և Արշակ Կարենի Հարությունյանը (1995թ.)։ Պաշտպանության բանակի ևս 4 զինծառայող վիրավորվել էր։
Նրանցից երկուսի վիճակը կայուն ծանր է, մեկը վիրավորվել է որովայնի շրջանում, մյուսի վերին վերջույթն է անդամահատվել։ Զինծառայողներին Արցախի հոսպիտալից տեղափոխում են Երևան:

Раненых в результате азербайджанской диверсии солдат везут в Ереван
Двоих военнослужащих, раненых накануне в результате азербайджанской диверсии, перевозят в Ереван. Как передает «news.am», об этом сообщил начальник Центрального клинического госпиталя Министерства обороны Армении Арам Асатурян.
«Их состояние стабильно тяжелое. Один военнослужащий ранен в область живота, у другого ампутирована рука», - сообщил начальник госпиталя.
Напомним, что накануне около 08:30 часов отряд специального назначения ВС Азербайджана предпринял нападение на северном направлении (Гюлистан) Армии обороны НКР.
В результате продлившихся около 2 часов боевых действий противник был обращен в бегство. Преследуя противника, карабахская сторона полностью ликвидировала одну из групп.
К сожалению, в ходе противодействия противнику смертью храбрых пали военнослужащие Армии обороны НКР Акоп Гагикович Хачатрян (1996 г.р), Эдуард Гагикович Айрапетян (1995 г.р) и Аршак Каренович Арутюнян (1995 г.р). Еще 4 солдата ранены.