«Վեստի»–ի փոխանցմամբ՝ ռուս ընդդիմադիր գործիչ Բորիս Նեմցովի սպանության մեջ մեղադրվող Զաուր Դադաևի պաշտպան Իվան Գերասիմովը հայտարարել է, որ իր պաշտպանյալն ալիբի ունի, և այժմ ինքը զբաղվում է համապատասխան փաստաթղթերի հավաքագրմամբ։
ՌԴ ՆԳՆ չեչենական «Հյուսիս» գումարտակի նախկին փոխհրամանատար Զաուր Դադաևը, ըստ հետաքննության, եղել է սպանության անմիջական իրագործողը։ Սակայն դա վերջնական հաստատելու համար անհրաժեշտ է ջրասուզակների՝ Մոսկվագետից հանած ատրճանակներից մեկի փորձաքննական եզրակացությունը, որը դեռ պատրաստ չէ։
Ընդդիմադիր գործչի սպանությանը մասնակցելու կասկածանքով ձերբակալվել են նաև Անզոր և Շադիդ Գուբաշևները, Համզաթ Բախաևը, Թամերլան Էսկերխանովը, որոնք կալանքի տակ կմնան մինչև ապրիլի 28–ը։
Փաստաբան. «Զաուր Դադաևն ալիբի ունի»
ՌԴ ՆԳՆ չեչենական «Հյուսիս» գումարտակի նախկին փոխհրամանատար Զաուր Դադաևը, ըստ հետաքննության, եղել է սպանության անմիջական իրագործողը։ Սակայն դա վերջնական հաստատելու համար անհրաժեշտ է ջրասուզակների՝ Մոսկվա գետից հանած ատրճանակներից մեկի փորձաքննական եզրակացությունը, որը դեռ պատրաստ չէ։

Адвокат заявил о наличии у Дадаева алиби на момент убийства Немцова
У Заура Дадаева, главного фигуранта дела об убийстве российского оппозиционного политика Бориса Немцова, есть алиби. Его адвокат Иван Герасимов сообщил РБК, что его доверитель в момент убийства находился в другом месте.
По словам адвоката Герасимова, в Москву Дадаев приезжал наездами по личным делам и оставался в столице по несколько дней. В ночь убийства Немцова Дадаев хоть и находился в Москве, но был совершенно в другом месте, рассказал защитник.
Более конкретные детали адвокат сообщить пока отказался.
О наличии алиби ранее заявил и другой фигурант дела Тамерлан Эскерханов. По его словам, в ночь убийства он находился в ночном клубе. Следствие в настоящее время проверят данную информацию.